Dlaczego Magento jest jednym z liderów rynku platform e-commerce?

Popularność, kwestia licencji, system opłat, a może funkcjonalność – co jest kluczowe przy wyborze platformy dla sklepu internetowego? Wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, analiza systemów e-commerce nie powinna ograniczać się wyłącznie do ceny czy szybkości wdrożenia. Przykład Magento pokazuje, jak istotna jest funkcjonalność i wydajność platformy.

Trendy dla e-handlu – zarówno w sektorze B2B jak i B2C – nie pozostawiają złudzeń: dynamika rozwoju branży sklepów internetowych zadziwia tempem zmian. Jednocześnie jednak klient od e-commerce oczekuje coraz więcej. Liczy na szybkość, intuicyjność, przyjazne systemy i wdrożenia, które idealnie odpowiadają jego potrzebom. Jak w te założenia wpisują się obecne platformy?

Szybkie i doczesne rozwiązania typu SaaS kuszą oczywiście tempem realizacji i relatywnie niskim kosztem, ale odbiorcy coraz częściej postrzegają je jako platformy ujednolicone. Podobny szablon i układ nie tylko ich nie wyróżnia; daje wręcz sygnał, że to opcja tymczasowa, budżetowa. Tymczasem klienci chcą mieć poczucie, że sklep internetowy jest doinwestowany, pewny, stabilny. Stąd popularność platform, które oparte są na płatnej licencji – dla bardziej zaawansowanych klientów – oraz produktów typu open source. W te założenia ciekawie wpisuje się np. Magento. Z drugiej strony docenia się go od strony sprzedawcy – jest prosty, intuicyjny, a jednocześnie o wyjątkowo szerokich perspektywach. 

Marketplace Magento, czyli moduły o dużym potencjale

Wdrożenia Magento to już codzienność. Potężny silnik i mnogość rozwiązań sprawiają, że ta platforma ma jedną granicę – wyobraźnię kreatora i realizatora. Nieograniczone zasoby funkcjonalności powodują, że sprosta ona wymaganiom najbardziej zaawansowanych marek – potwierdzają to giganci stosujący Magento: od Forda czy Everlast po Nike czy brandy odzieżowe Kluczem do popularności tego produktu jest intuicyjność: prosty panel administracyjny umożliwiający sterowanie kilkoma platformami czy opcjami języków oraz walut oraz systemów płatniczych. Swoboda działania, jaką zapewniają sklepy Magento to efekt modułowości: prostoty budowy indywidualnych rozwiązań w oparciu o poszczególne opcje zarówno w wersji 1.x jak i 2.x.

Przejrzystość, funkcjonalność czy możliwość podłączeń kluczowych metod płatności czy dostaw, niezawodna responsywność – oraz bardziej zaawansowane opcje usprawniające realizację zamówień – sprawiają, że Magento to dziś synonim jakości. Dodatkowo, od połowy 2018 r. sygnowany jest przez markę Adobe – tak potężne zaplecze sprawia, że będzie podstawową platformą e-commerce na lata. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *